Tuesday, September 30, 2014

"Pek Yakında" Basın Gösterimi Sonrası EleştirilerKerem Akça: Pek Yakında, Yeşilçam'a dair hoş iğnelemelerle dolu, boş atış yapmayan, iyi hesaplanmış ve kaliteli bir Cem Yılmaz komedisi olmuş.

Halil İbrahim Sağlam: Pek Yakında, sinema sektörüne, Yeşilçam'a, yıldız sistemine, korsan dvd piyasasına göndermeleriyle, aniden karşımıza çıkan sürpriz isimlerle keyifli olmayı başarabilen bir aile komedisi. Özellikle Zafer Algöz, Çağlar Çorumlu ve Zerrin Tekindor çok iyi. Sinematografisi ve sanat yönetimi Wes Anderson filmleri tadında rengarenk, içinde barındırdığı sıcak ve güzel anlar var fakat 130 dakikalık süresinde dram ve komediyi harmanlarken denge sorunu yaşadığı anlar mevcut.

Janet Barış: Cem Yılmaz'ın Pek Yakında'sı Eşkiya göndermeli Yeşilçam'a saygı filmi olmuş, biraz da tatlı olmuş. Cem Yılmaz filmlerinde en çok sevdiğim şey adamın sinemayı ne kadar sevdiğini anlıyor oluşumuz, her şeyden önce çok özen gösteriyor adam.

Soner Yıldırım: Pek Yakında'yı gördük. Sıcaklığını, Türk sineması referanslarını sevdik. Film, kötü adamı gözünde bu kadar büyütmese daha da severdik.

Rıza Oylum: Pek Yakında filmi, içerdiği Türk sineması göndermeleriyle sinemamızın 100. yılına keyifli bir armağan olmuş. Görselliği, mekanları ve renk kullanımıyla çok profesyonel bir yapım. Cem Yılmaz karakter oyuncusu olmanın ne demek olduğunu gösteriyor.

Banu Bozdemir: Pek Yakında pek bi iyiydi. Cem Yılmaz sinema sektörünün kalbine dokunarak güzel bir film yapmış.

Enes Hadzibegovic: Sinemaseverler için güzel referanslar barındıran, oldukça akıllı bir adamın elinden çıktığını da belli eden bir film. Fakat Cem Yılmaz oldukça iyi başlattığı öyküsünü toparlamakta biraz acele ediyor ve bu durum filmin kafasını biraz karıştırıyor. Yine de keyifle ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. Yeşilçamın sıcak aile filmlerine göz kırpması da ayrı bir güzel.

Alper Turgut: Salonda Cem Yılmaz, benim için Alper'in beğenmesi önemli dedi, o vakit yanıt veriyorum; "Pek Yakında" kesinlikle en sevdiğim filmi oldu.

Ahmet Kamil Taşkın: Gülümseten, samimi bir film olmuş Pek Yakında. Cem Yılmaz hem kendine hem Türk sinemasına güzel göndermeler yapmış. Konuk oyuncular filme çok renk katmış ama reklamdan sponsordan da geçilmiyor ki bununla da dalga geçmiş. Özet, izleyin.

Serdar Akbıyık: Türk sinemasının 100. yılını atmasyon panellerle kutlamaya çalışanlara en iyi cevabı Cem Yılmaz "Pek Yakında" filminde vermiş.

Kaan Kavuşan: Ne Hokkabaz ne Gora. İkisinin arasında bir film Pek Yakında. Kendine has anları olan ama Cem Yılmaz daha iyisini yapabilirdi dedirten bir film.

Başak Bıçak: Pek Yakında, Türk sinemasının içinden, onu hem yeren hem de öven sıcacık bir filmdi. Diğer filmleriyle karşılaştırmaya gerek yok, çok sevdim.

İnci Tulpar: Pek Yakında'yı sevdim. İyi iş olmuş, sektörün derdini Zafer'in derdine katıp pek güzel anlatmış. Aşk, Komedi, İntikam, Polisiye.

Gözde Özen: Cem Yılmaz sinemayı seviyor, ben de onu seviyorum. Hem "kötüler koşuyorsa iyiler yürüyebilsin" değil mi?

Elçin Yahşi: Pek Yakında pek güzeldi. Bir baktım ağlıyorum bazı sahnelerde. Hokkabaz'ı çok severdim, onun gibi ama sinemaya ilanı aşk eden bir film.


No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?