Tuesday, November 26, 2013

"Tamam Mıyız?" Basın Gösterimi Sonrası EleştirilerFırat Sayıcı: "Tamam Mıyız?"ı izledik. Monologlar tekdüze. Diyaloglar akıcı. Film olmuş. Ama viski buzdolabına konmaz.

Müjde Işıl: Tamam mıyız?'ın cinsel kimlik(sizlik) üzerine söylemeye çalıştıklarına tamam ama ortaya çıkan sonuca tamam demek için naifliğin ötesi gerek.

Hilal Çetinder: Tamam mıyız?'la ilgili çok olumsuz değilim. Ama yeni bir şey eklemeyen ve biraz acelesi olan bir Çağan Irmak izledik sanki bugün.

Banu Bozdemir: Çağan Irmak, Tamam mıyız'da Kinyas ve Kayra'nın iyilik ve kötülük dünyasından gerçek hayata uzanmaya çalışıyor. Öyküsü kahramanlarının eksik dünyasını dolduramıyor ama yine de dokunmaya çalıştığı dünyanın naifliğini anlamaya çalışıyorsunuz.

Dilek Karataş: Tamam değil Çağan Irmak, tamam değil. Yarım ve kopuk bir dille "tamam" olmayı nasıl anlatabilirsin? Masal desen değil, hayal desen değil. Gerçeğe teması bile imkansız.

Tuğçe Madayantı: Çağan Irmak filmi "Tamam mıyız?" için küçük bir not: Jack Daniels buzdolabına konmaz.

Numan Serteli: Çağan Irmak, bulundukları "uç" noktalarda öylesine çaresizce debelenen insanları öylesine "savunmasız" bir biçimde öykünün ortasına bırakıyor ki, "duygu sömürüsü" yapmasına gerek bile kalmıyor.


No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?