Monday, November 11, 2013

"Su ve Ateş" Basın Gösterimi Sonrası EleştirilerHalil İbrahim Sağlam: Özcan Deniz'in "Evim Sensin"deki Kore filmi sevdası "Su ve Ateş"te de devam etmiş belli ki. 30'a 30 aşiret toplantısı = Infernal Affairs. Ayrıca sinema tarihine geçecek derecede orijinal ve kült iki repliği de mevcut. "Daha lahmacun seviyesine gelmedik!", "Ben bir toz zerresiyim!"

Müjde Işıl: Özcan Deniz'in iyice "ağır abi"leştiği Su ve Ateş, 13 bölümlük bir dizinin ziplenmiş versiyonu gibi. İyi çekilmiş ama hikayenin sonu gelmiyor.

Kemal Yılmaz: Özcan Deniz, Seymen Ağa moduna geri dönüp klasik Yeşilçam ruhunda takılmış. Su ve Ateş, Deniz'in geçen seneki gişe başarısını rahat tekrarlar.

Banu Bozdemir: Su ve Ateş'e ne izleyeceğimi tahmin ederek gittim ve beklentim boşa çıkmadı, ne bekliyorduk ki?

Murat Tırpan: Su ve Ateş'in inandırıcılık sorunu var doğru. Ama Özcan Deniz filmlerinin hep vardır, o cool aşk bakışına hiç inanamadığımız için onun karşısına çıkan engellere de hiç inanmıyoruz. Sonuçta ortaya "imkansız bir melodram" çıkıyor.

Kerem Akça: Su ve Ateş, 'tipik Özcan Deniz filmi' ibaresinin üzerine birazcık koymuş. Ama taban ilk depremde yıkılmaya müsait olduğu için bu yeterli değil.

Kaan Karsan: Su ve Ateş, Özcan Deniz'în "Ben cool, siz hepiniz" dediği üçüncü filmi. Altın Bamya için çok iddialı ama bir "Evim Sensin" değil maalesef.

Ebru Esen Turgud: Özcan Deniz'in yazıp yönetip oynadığı "Su ve Ateş" filmi dramatik olmuş. Boğaz düğümleyen cinsten. Gişede başarılı olacak belli ki.


No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?