Friday, November 1, 2013

Ben De Özlemişim Valla...                TRT 1,Gezi olaylarından dolayı Leyla ile Mecnun'u yayından kaldırmıştı.Bu dizide Leyla ile Mecnun ekibinin bu olaydan sonraki yaşadıklarını anlatıyor.Hem de ilk iki bölüm daha gerçek olaylara dayanıyor.

                 Ali Atay, dizinin bitmesiyle iyicene kendini boşlukta hissediyor.Adeta Mecnun'la yatıyor,Mecnun'la kalkıyor.Tabi Ali Atay'a gelen bir iki teklif var ama hala Mecnun'u kafasından atabilmiş değil.Ha bu arada Ali Atay'ın hareketleri,üslubu ve düşünceleri Mecnun'la tıpatıp aynı

                İsmail Abi'yle daha bir sevdiğimiz Serkan Keskin,fena halde dibe vurmuş durumda.Kız arkadaşıyla olan ilişkileri rayında değil,Sarp Aydınoğlu ile birlikte oynadığı Metot oyununu bile pek taktığı söylenemez.Yani Leyla ile Mecnun,aslında Serkan Keskin için de göz bebeği bir dizi.Zaten bu dizide gördüğümüz yalnızlığıyla,hafif sert ama hala bir gemiyi bekleyen İsmail Abi'yi de her karede hatırlatıyor.

               Osman Sonant'ta yıkılmış durumda.Ona gelen dizi tekliflerinin senaryosuyla Leyla ile Mecnun'daki senaryo arasında hiçbir fark olmadığı için Osman,bütün tekliflere kapıları kapatıyor.Eşi ve çocuğu uzakta olduğu için onlara olan özlemi bir yanaydı,Leyla ile Mecnun'un kaldırılmasıyla da özlem büyümeye başladı tabi.

               Burak Aksak ve Onur Ünlü'ye gelirsek,Aksak'ın hayal gücünün ve onun da Leyla ile Mecnun'la kurduğu bağı,aynı şekilde Ünlü'nün hem diziye,hem de filmlerinde de gösterdiği eksantrik ''kafa''yı çok bariz şekilde görmüş oluyoruz.Bu arada Cihan Ercan'ın da tıpkı Ali Atay'ın Mecnunla nasıl bir bağı varsa Ercan'ın da Hidayet'le olan güçlü bağını görmüş oluyoruz.


            Tabi bu ekip hepten batmış diyemeyiz.Çünkü Leyla The Band var.Kurdukları bu grup sayesinde,çıktıkları turnelerle de bu müzik sektöründen de yürürüz diye bakıyorlar.


            Diziye gelirsek,ilk bölüm bence tam Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılmasından sonra aynı ekibi ve aynı kafayı özleyenlerin beklediği gibi olmuş.Ayrıca yine burada da Leyla ile Mecnun'un tarzındaki göndermeler aynen burada da var.En belirgin örneği: ''Adamın dibi'' ne ya? örnekleri veya havuz sekansları.


          Şunu da belirtmek isterim ki,ekibin hem dizide,hem de gerçek hayatlarında Leyla ile Mecnun'a olan bağlılıkları,saygıları her sahnede çok güzel bir şekilde belli oluyor.

           En vurucu yerse ,son sahnede Burak Aksak'ın Leyla ile Mecnun'un finalini nasıl yapacağını hem ekibe,hem de seyircilere anlattığı sahneydi tabiki.Çünkü bana göre Burak Aksak'ın düşündüğü bu final eğer yayından kaldırılmayıp Leyla ile Mecnun devam ettirilseydi hayranlarını çok daha fazla şoke edeceğini,ve bu zamana kadar böyle bir finalin ya çok nadir ya da hiçbir senaristin aklına gelmemiş olmasıydı.Ne senairsitn,ne de seyircinin bir an bile böyle bir final olacağı aklına gelmezdi.

            Son ekleme olarak rating durumu.Aslında Leyla ile Mecnun,gücünü sosyal medyadan ilk ve en güçlü diziydi.Bu dizide yine aynı yerden yürümeyi,aynı kafayla hikayeler anlatmayı planlıyor.Varsın,gerisini dizinin ilerleyen bölümlerinde biz görelim.Son söz: ''Ben de Özlemişim Hacı''


           

             
           

           

No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?