Thursday, October 3, 2013

"Gravity" Basın Gösterimi Sonrası EleştirilerBurak Göral: Alfonso Cuaron ekibi toplamış uzayda film çekip gelmiş sanki! Varoluşcu senaryosu ve vurucu sinematografisiyle seyircisini gayet tatmin eden iyi bir film.

Janet Barış: Çok acayip, insan uzaya gitmiş, gelmiş kadar oluyor, dünyadan uzaya gitmek isteyenler Alfonso Cuaron'la yola çıkabilir.

Ali Ulvi Uyanık: Derinliğe ve mutlak sessizliğe sürüklenişte umut yitmiyor işte!

Halil İbrahim Sağlam: Sinematografisi, ses kurgusu, müzikleri, görsel efektleri ve yönetmenliğiyle bitene kadar göz boyuyor. Bahsedildiği kadar etkileyici olmadığını ise film bitince anlıyorsunuz. Dramatik yapıdan yoksun bir yolculuk filmi.

Müjde Işıl: Sadece görselliğe yüklenen ve senaryonun basitliğe hapsedildiği bir yapım. "Children of Men"den sonra Alfonso Cuaron'a yakışmadı. 

Kaan Karsan: Film tarihinin en iyi yönetmenlik performanslarından birini ihtiva ediyor. Deli işi. Çok acayip. Güzeller güzeli.

Alper Turgut: İyi ve etkileyici bir film olmuş, hele 600 kilometre yukarıdan bizim "mavi bilye" harbiden çok güzel görünüyor be!

Utku Ögetürk: Bugüne kadar hiçbir filmin Gravity kadar 3D'nin hakkını verebildiğini düşünmüyorum. Filme gelince, temiz iş ama Cuaron'un en iyisi diyemem.

Umur Çağın Taş: Bakmaya kıyamadığınız bir film olmuş. Cuaron'un en iyisi diyeceğim de zaten adamın ıskaladığı olmuyor.

Serkan Çellik: Teknik anlamda olağanüstü ama ben hiç etkilenmedim. 

Hilal Çetinder: Gravity'den ve hissettirdiklerinden etkilenmemek ne mümkün. Tam da olması gerektiği gibi, Clooney ve Bullock'u gözünüz görmüyor bile.

Numan Serteli: Mükemmel bir görüntü ve efekt çalışması. Oldukça işlevsel kullanılmış 3d'nin özüme ve gözüme rahatsızlık vermediği nadir filmlerden. Müzikleri de harika ama sadece ve sadece uzayın o mutlak sessizliğini "duymak" isterdi şu deli gönül. Nerde o cesur yönetmen!

No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?