Tuesday, August 13, 2013

Jobs Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler
Müjde Işıl: Ya izlediğim bir film değil, zira bir karakter ancak bu kadar karaktersizleştirilebilir, ya da Jobs hiç var olmadı.

Banu Bozdemir: Jobs bu filmi görse kendinden nefret ederdi!

Burak Göral: Nerde "The Social Network" nerde "Jobs"... Üzgünüm ama film Steve Jobs'un bilgisini, yeteneğini ya da herhangi bir başarısını ya da zaaflarının temelini göstermek konusunda başarısız bir film...

Halil İbrahim Sağlam: 'Net' kötü bir biyografi. Karikatürize bir Ashton Kutcher, vasat bir senaryo, Tv filmi sinematografisi ve abartılı müzik kullanımı. Ceza olarak Joshua Michael Stern'e "The Social Network", Ashton Kutcher'a da Daniel Day Lewis'in "Lincoln"daki yürüyüşü 100 kez izlettirilmeli!

Hilal Çetinder: Bu kadar estetik düşkünü bir adamı dosya sıkıştırır gibi, üstelik yanlış değil belki ama eksik anlatmak estetik olmamış tabii.

M. Serdar Kuzuloğlu: Jobs filmi olmamış. Olayları bilene yavan, bilmeyene sıradan. Fanboya bile tat vermez. Lezzetsiz cipetpet.

Ali Ulvi Uyanık: "Jobs", bir Tv filmi havasındaydı. İnsani öze yeterince odaklanmadan, daha çok teknik/ticari ayrıntılarıyla meşgul etti.

Seçil Toprak: Jobs muhtemelen bu yılın en kötü biyografik filmi. Kopukluk, sarkan bölümler ve muhteşem (!) bir müzik kullanımı. Steve Jobs'u bu filmle tanıyacaksanız adamın tam bir bencil olduğunu çıkarabilirsiniz filmden. Gerçeği ne olursa olsun Jobs son derece kötü yönetilmiş, oynanamamış, sıradan bir Tv filmi havasında. Gereksiz uzun bir de.

Gülhan Düzgün: Bir devrim yapıp, dünyayı değiştiren adam böyle mi anlatılır? O masum tebessümüne kurban olurum diyenlerdenseniz, Jobs sizi çok üzecek.2 comments:

  1. Bu senenin razzie adayları arasında yer alacak kesinlikle.Oldukça kötü zaten en başta başrol oyuncusundan kaybediyor.

    ReplyDelete
    Replies
    1. en sağlıklısı her ne kadar kötü eleştiri gelse de gidip izlemen.bence olmuş.Ashton Kutcher'le Steve Jobs afişini görmedin sanırım :)

      Delete

Ne Gelmiş?