Friday, August 2, 2013

Elysium Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler
                  Banu Bozdemir: Mutlaka izleyin....  :)

                  Müjde Işıl: ''Elysium'' zengin politik alt metnine rağmen klişelerin fakirleştirdiği bir bilimkurgu.Neill Blomkamp'ın Hollywood memuru olduğunu ilan ediyor.

                  Güzin Tekeş: Elysium kendi izleyici kitlesini tatmin eder ama sistem eleştirisi anlamında benim beklentimin altında kaldı.

                   Kerem Akça: Elysium,ilk filmiyle umut vaat eden bir yönetmenin Hollywood'da neler yapabileceğini kanıtlayan bir bilimkurgu seyirliği.

                    Ömür Gedik: Elysium muhteşem bir bilimkurgu,dram,aksiyon... İzlenmeli... Matt Damon'ın ''Max'' olarak mücadelesi göz yaşartıyor.

                     Selin Gürel: Ana akım bile olsa bilimkurgu türünden artık daha az yüzeysellik beklemek hakkımız bence. Elysium'dan da beklemiştik.

                     Burak Kalkan: Elysium, Neil Blomkamp'ın önceki filmi District 9'dan izler taşıyan; Totall Recall, In Time ve hatta biraz da Wall-E karışımı akıcı bir aksiyon.

                      Halil İbrahim Sağlam: Neill Bloomkamp,  Elysium'da Hollywood klasik şablonunu kullanıp garantici bir işe soyunmuş.Dolayısıyla District 9 kadar cesur değil.Fakat klişeler olsa da politik alt metni ve görsel albenisi açısından önemli bir bilimkurgu sineması örneği. Sharlto Copley müthiş!

                     Burak Göral:Zaten ortam kötü,bari film iyi olaydı....! ''Elysium'' kötü değil ama tatmin etmedi.

                     Hilal Çetinder: Elysium,önemli olabilecek metni fazla yüzeysel ele almış,ama özellikle bilimkurgu düşkünleri için izlenmeye değer.

   

No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?