Saturday, June 1, 2013

Peki Peki Anladık Muhteşemsin Gatsby!            Nick Carraway (Tobey Maguire) yazar olma basamaklarını teker teker tırmanırken New York'a gider.Long Island'da güzel bir ev almıştır.Ayrıca kuzeni Daisy'yi de daha sık görecektir.Ve tesadüfen de herkesin taparcasına sevdiği Jay Gatsby (Leonardo Di Caprio)  adındaki adamla da komşu çıkmıştır.Bir gün Gatsby'nin olağanüstü nitelikteki ev partisine gider ve orada Gatsby'le tanışmış olur. Nick,Gatsby'nin sırlarını öğrenmeye çalışırken kuzeni Daisy de Gatsby'nin eski sevgilisi çıkmıştır. Nick'te bu iki çifti yeniden bir araya getirmek için kolları sıvar.Böylece yeni yazacağı kitap için de Gatsby'nin hayatı ona kaynak olacaktır.


           Cannes Film Festivali'nde de gösterilen ''Muhteşem Gatsby'' başta filmin yönetmeni Baz Luhrmann ve Cannes'daki jüri tarafından olumlu eleştiriler aldı.Özellikle de görsel efektler ve 3D avantajı varsa.Baz Luhrmann bu filminde de gayet başarılı bir proje sunmuş beyazperdeye. Oyunculuklar adeta elbise gibi giyilmiş.Özellikle de Tobey Maguire, Joel Edgerton ve kısacık bir rolünde bile muhteşem bir performans gösteren Isla Fesher harikalar yaratmış.Başrollerde: Tobey Maguire, Leonardo Di Caprio, Carrey Mulligan, Joel Edgerton, Elızabeth Debıckı ve Isla Fesher yer alıyor.Senaristliğini yine Baz Luhrmann ve görüntü yönetmenliğini de üstlenen Craig Pearce yapıyor..

   
              Filmin tek eksisi uzatılan sahneler ve senaryonun biraz basit kalması.Bunun dışında ''Gatsby'' gerçekten muhteşem.İyi seyirler...Filmin Notu:5/4.
IMDB Notu:10/9
twitter.com/Sanatim_Sanat

No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?