Thursday, March 28, 2013

DVD Raflarında Bu Hafta
1)Haneke'nin Oscar Ödüllü Son Filmi Şimdi Raflarda...

    85.Akademi Ödülleri'nde sadece ''Yabancı Dilde(Fransızca) En İyi Film'' ödülünü alan,ülkemizde sadece 2 şehirde(İstanbul,Ankara) 3 salonda gösterilen(!),senarist ve yönetmenliğini Michael Haneke'nin yaptığı ''Amour''(Aşk) nihayet raflarda.Akıllardan çıkmayacak bu film arşivinizin ve sinefil hafızanızın bir yerine koymakta fayda var.
   Film;80'li yaşlarda emekli 2 müzik öğretmeni Georges(Jean Louis Trintignant) ve felç olan Anne'ın(Emmanuelle Riva) arasında geçen yaşam ve aşk hikayesini anlatıyor.2)Hotel Transylvania'ya Hoşgeldiniz!

Kids Choice Awards 2012 Ödüllerinde ''Yılın Favori Animasyon Film Seslendiricisi''(Adam Sandler) ödülünü alan Hotel Transylvania artık evinizde!
 Filme gelecek olursak;Dracula biricik kızının 118.yaş günü için  eski kült filmlerde boy gösteren ne kadar canavar hısmı varsa(Frankenstein,Mumya,Görünmez Adam,Kurtadam vb.) hepsini oteline davet eder.Otelde herşey yolunda gitmektedir ta ki 16 yaşında ergen bir çocuğun o otele giriş yaptığı ana kadar.. Ve bizim bildiğimizin aksine bu filmde canavarlar insanlardan korkuyor.
  Filmin orijinal dublajında Adam Sandler ve Selena Gomez gibi isimler yer alıyor.Bizdeki türkçe dublajda Kont Dracula'yı Aydoğan Temel seslendiriyor.


3)İnci Sözlük Kurbanı,İmdb Maskarası Komedi Raflarda...

  ''Recep İvedik'' tiplemesiyle fenomen olan Şahan Gökbakar bu filminde gene bu tiplemesine benzer tipik, aşık bir adamı oynuyor.Filmin yönetmenliğini ''Recep İvedik'' filminde olduğu gibi kardeşi Togan Gökbakar,yapım prodüksiyonu olarak da kendi kurdukları Çamaşırhane Film yer alıyor.
   Filmin konusuna gelirsek;Celal ve Ceren 6 aydır birbirine abartılı derecede aşık 2 sevgilidir.Bir gün Celal'in boşta gezen,sap arkadaşları Celal'i bekarlığa veda partisine davet eder.Ceren'de bu duruma kıskançlıkla tepki verdiği için buna müsaade etmez.Celal de arkadaşlarının gazına gelip bu partiye gider.Tabi Celal bu partide ayarı kaçırınca,hele ki o kafayla Ceren'i hayatından atınca bu 2'linin ilişkisi bitmiştir.Celal hatasını düzeltmek ve Ceren'le olan ilişkilerini kurtarabilmek için de kolları  yeniden sıvar.Ne kadar başına gelmedik bela olsa da..
                                                           
                                                            Filmde kadına hakaret eden sözler,bel altı espriler ve Recep İvedik filmine oranla daha fazla küfür barındıran film adından bu yönüyle söz ettirdi.Tabi en büyük bomba filmin afişinde ''Herkesin Bir Ceren'i Vardır'' yazısını ''İnci Sözlük'' sitesinden çaldığı yönünde iddialar oldu.İnci Sözlük üyeleri de bu olaya tepki gösterip uluslararası sinema sitesi ''İmdb'' de filme en düşük notları verip İmdb'nin ''En Kötü Filmler'' listesinde 1.olmasını sağladı.Filmde Celal karakterini Şahan Gökbakar ve Ceren karakterini Ezgi Mola canlandırıyor.
   
   

No comments:

Post a Comment

Ne Gelmiş?